Оцінити фігурки з ікла моржа

 Для того щоб оцінити та продати різьблення по кістці, достатньо відправити фото на наш Viber / Telegram / WhatsApp +380668107503 або заповнити запит на оцінку, натиснувши синю кнопку «оцінити». Якщо у Вас немає можливості надіслати фото — зателефонуйте нам! Ми з радістю проконсультуємо з усіх питань, що стосуються продажу та оцінки фігурок з кістки, і запропонуємо кращу ціну!

упряжка з бивня моржа 

Скільки коштують старі фігурки із бивня моржа?

Ціна різьблення по іклу моржа безпосередньо залежить від ваги композиції та рівня роботи. Невеликі, поодинокі фігурки тварин можуть коштувати від 200 до 800 гривень, тоді як ціна великих композицій із кістки, на кшталт великих собачих упряжок (9-11 собак), може досягати 10000 гривень.

 

Як відрізнити цінні фігурки з бивня від дешевих?

Як і в будь-якому іншому вигляді образотворчого мистецтва, різьблення по кістці поділяють на професійне  та непрофесійне. Давайте розглянемо на прикладах, щоб наочно побачити різницю. Дешеві фігурки часто мають підставку з дерева або трубчастої кістки. Фігури не пропорційні і не об'ємні. Сюжети композицій не характерні фольклору та звичаям народів півночі. Не рідко зображуються сюжети російських народних казок. Не рідко на фігурках низької якості ви знайдете приклеєну паперову етикетку «Магаданського деревообробного комбінату». Цінні фігури пропорційні, якщо є підставка, то вона також виконана з бивня моржа та має товщину не менше 8 міліметрів, найчастіше на підставку наноситься кольорове гравіювання, на дні фігурки ви знайдете гравірування підпису автора. Найчастіше різьблення по бивню моржа робили в селищі Уелен або Лоріно, про що так само буде згадано у гравіювання на нижній частині фігурок.

 

цінні фігурки з кістки

Купимо ножі з бивня моржа

Крім фігурок у косторізних майстернях Уелен не рідко виготовлялися декоративні ножі для паперу. Відмінними рисами є лезо виточене з бивня моржа, декоративні піхви з гравіюваннями на північну тематику. Рукояттю ножа з бивня, як правило, є фігурою моржа, білого ведмедя або нерпи. Зустрічаються ножі як із кольоровими гравіюваннями та підписом автора, так і безіменні роботи, без грифельних гравіювань. Ми дорого купуємо ножі з кістки та розглянемо як повнорозмірні екземпляри, так і ножі невеликого розміру.  Пропонуємо подивитись коротке відео, в якому ми продемонстрували різні вироби Уеленської косторізної майстерні.

 

Купимо собачі упряжки з бивня моржа

Собача чи оленяча упряжка - традиційний вид транспорту для народів крайньої півночі. У своїх роботах майстри - косторізи найчастіше описували свій побут, і подібний специфічний транспорт не став винятком. Зустрічаються упряжки різних різних розмірів, кількість запряжених собак чи оленів варіюється від трьох до одинадцяти. Ціна максимально великих упряжок може сягати 10000 гривень, на момент написання статті. Як правило підставка упряжки, виконана з ікла моржа, також має грифельне гравіювання, що зображає побут народів півночі. На торцевій частині підставки розміщується підпис автора.

 

Уелен фігурка з моржа

Купуємо фігурки тварин з кістки

Нас цікавлять кістяні фігурки ведмедів, моржів, нерпів, північних оленів, пінгвінів та інших тварин, що належать фауні крайньої півночі. Також ми отримаємо композиції з бивня моржа з ​​різними північними сюжетами. Найчастіше косторізи зображали сцени характерні для їхнього побуту. Тому досить часто можна зустріти кістяні мініатюри, що зображують сцени полювання на моржів і нерпів, риболовлю, сцени боротьби тварин різних видів або традиційні національні свята.

 

ведмідь з кістки

Яка інформація необхідна для якісної оцінки виробів з бивню моржа?

  • Фото фігурки з різних сторін, щоб ми змогли переконатися в цілісності виробу, або у разі наявності дефектів - змогли оцінити ступінь пошкоджень.
  • Вага фігурки